csende +420 566 535 019 Po - Pá 07:00 - 15:30 Jamská 2361/51, Žďár nad Sázavou
ČSN EN ISO 9001:2016

Vývoj

UPÍNACÍ PŘÍPRAVKY

Konstruujeme a vyrábíme hydraulické, pneumatické i mechanické obráběcí přípravky pro vlastní výrobní účely, ale i pro prodej našim zákazníkům.

MĚŘÍCÍ A KONTROLNÍ PŘÍPRAVKY

VYRÁBÍME SI VLASTNÍ MĚŘÍCÍ A KONTROLNÍ PŘÍPRAVKY

Konstruujeme a vyrábíme různé typy měřících a kontrolních přípravků (kontrola polohy, tvaru, těsnosti, …) pro použití přímo ve výrobě nebo pro ustavení polohy při měřením automatickým měřícím systémem.

ROBOTIZACE A AUTOMATIZACE

NAŠE ROBOTY SI SAMI PROGRAMUJEME A UČÍME JE PROCESŮM

Automatizaci využíváme ke zproduktivnění a stabilizaci obráběcích procesů, ale také pro kontrolní a doplňkové činnosti. Aktuálně máme v provozu implementováno 6 robotů.

PALETOVÝ SYSTÉM

Osadili jsme 3osé vertikální centrum paletizačním systémem vlastní konstrukce a výroby. Výměna dílů tedy probíhá v překrytém čase a ušetří značnou část kapacit. Aktuálně máme v provozu dva paletizační systémy.

AUTOMATIZOVANÝ VÝDEJ MĚŘIDEL

Pro zjednodušení procesu výdeje měřidel jsme vyvinuli a zkonstruovali automatizované výdejní zařízení.

Po přihlášení pomocí RFID čipu si zaměstnanci půjčují měřidla, která v procesu potřebují. Box zobrazuje, kdo které měřidlo aktuálně má a na jakém pracovišti. Box kontroluje kalibrační lhůty měřidel a zasílá reporting emailem. Pokud má některé měřidlo propadlou kalibrační lhůtu, nedovolí operátorovi jeho použití.

3D TISKÁRNY

Disponujeme technologií 3D tisku, který využíváme pro výrobu vzorků, modelů, upínacích komponentů, měřících přípravků atd.

CNC CONTROL SPY 0.6

Vzhledem k poměrně rozsáhlému strojovému parku jsme stáli před složitou otázkou, jak sledovat využívání jejich kapacity. Pouze s touto informací lze lépe optimalizovat výrobu, zajistit maximální využití možností strojního vybavení a hlavně nalézt rezervy v používání časového fondu.

Z tohoto důvodu jsme investovali do vývoje nového software, nazvaného CNC Control SPY 0.6, pracujícího na principu sledování změny spotřeby elektrické energie jednotlivých strojů v závislosti na čase. CNC Control SPY 0.6 umožňuje sledovat na přehledných grafech on-line situaci v provozu a lze pomocí něj i vytvářet statistiky využití pracovní doby, vytíženosti stroje, náročnosti výroby toho kterého obrobku a podobně.

Po zavedení software CNC Control SPY 0.6 byla okamžitě odhalena kritická místa ve výrobě a okamžitě byla přijata nápravná opatření. Nový software si na sebe velice rychle vydělal a to nejen samotnou optimalizací výroby, ale o licenci na používání tohoto našeho programu projevily zájem společnosti pohybující se v podobném oboru, jako my.

SPC - SBĚR DAT

Pro sběr a statistické vyhodnocení dat jsme vyvinuli aplikační software, který nám umožňuje přímo z procesu získat přehledné informace o jednotlivých projektech a jeho měřitelných charakteristikách. Software určí, zda je přihlášený uživatel pro daný projekt kompetentní a má potřebné zkušenosti, provede ho kompletním seznámením s procesem a dle definované periody upozorňuje operátora na nutnost měření výroby a záznam dat.